Nadają tylko raz w tygodniu na antenie ukraińskiej rozgłośni Niezależność. Ale słuchają ich Lwowiacy z Ukrainy, Polski ale też dzięki Internetowi m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Austrii i Niemczech. Radio Lwów to zaledwie kilkunastoosobowa grupa pasjonatów, którzy przekonują, że są dziećmi przedwojennej Lwowskiej Fali i kontynuatorem najpiękniejszych polskich tradycji radiowych. Polskie Radio Lwów właśnie rozpoczęło obchody 25-lecia reaktywacji pierwsza polską audycję po ponad pół wieku przerwy nadano w październiku 1992 roku.

To na falach Polskiego Radia Lwów dokładnie w słuchowisku Wesoła Lwowska Fala zaczęli występować Szczepko i Tońko. I w krótkim czasie to między innymi dzięki nim stała się najpopularniejszą audycją radiową w przedwojennej Polsce i jedną z najpopularniejszych w całej historii Polskiego Radia. Niestety na krótko bo ostatnią audycję po Radio Lwów nadało we wrześniu 1939 roku.

Nadają w każdą sobotę miedzy 9.00 a 13.00. Ze studia ukraińskiego radia Niezależność, bo własnej częstotliwości ciągle nie mają. Ania i Julia - najmłodsze pokolenie Polskiego Radia Lwów. już wiedzą, że przygotowanie i prowadzenie kolejnych audycji to ich pasja - być może na całe życie. Wszystkie audycje są prowadzone po polsku i dla Polaków.

Dziennikarze Polskiego Radia Lwów wiedzą, że ich praca to rodzaj misji. Bardzo ważnej w podtrzymywaniu polskości i języka polskiego na Ukrainie. Ale ciągle brakuje własnej częstotliwości i stałego finansowania, które być może pozwoliłoby zatrudnić dziennikarzy. Teraz prawie 20 pracujących w redakcji dziennikarzy ma do podziału 1700 złotych miesięcznie. Radio Lwów utrzymuje się dzięki wsparciu polskiego senatu i Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie. Na ostatnim posiedzeniu prezydium Senatu zdecydowało o przekazało redakcji dotacji w wysokości 14 tysięcy złotych.