Z projektu finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w powiecie sanockim w Zespole Szkół w Nowosielcach powstaje drugi na Podkarpaciu poligon uprawny, czyli specjalna hala, w której uczniowie będą mogli nie tylko w teorii poznawać tajniki rolnictwa.

Hubert Kwolek z Pruchnika chce zostać rolnikiem. Obecnie uczy się w Technikum Mechanizacji Rolnictwa przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach. Hubert Kwolek, uczeń IV klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa: "Wybrałem ten kierunek ponieważ bardzo interesuję się mechaniką, mechanizacją rolnictwa. Mieszkam na gospodarstwie, pomagam tacie przy pracach rolnych, dlatego właśnie wybrałem tę szkołę." Szkoła posiada nowoczesne ciągniki, maszyny rolnicze i pole, ale żeby jeszcze lepiej szkolić przyszłych rolników, buduje poligon uprawny. Jego wymiary to 60 na 25 metrów.

Hala będzie kosztować prawie 4 mln zł, z czego 3 mln to środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Dzięki funduszom unijnym szkoła w Nowosielcach buduje również park maszynowy. Powstanie w miejscu starych garaży. Poligon uprawny w Nowosielcach będzie drugim na Podkarpaciu. Pierwszy działa w Zespole Szkół Rolniczych w Rzemieniu koło Mielca.