Wartości chrześcijańskie, polityka prorodzinna i wsparcie przedsiębiorczości - to najważniejsze cele nowej partii politycznej - Porozumienie. Zostało powołane podczas sobotniego zjazdu w Warszawie pod przewodnictwem Jarosława Gowina. W Rzeszowie członkowie nowego ugrupowania z regionu przedstawili program i przygotowania do najbliższych wyborów samorządowych.

POROZUMIENIE tworzą na Podkarpaciu między innymi członkowie Polski Razem, partii Wolność, Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego, Stowarzyszenia Republikanie i Młodej Prawicy. Ale także samorządowcy podzielający wartości i cele nowego ugrupowania - czyli ochronę życia i wsparcie rodzin. Ale też poszerzenie wolności gospodarczej, ułatwienia w sprawach podatkowych, rozwój nauki i innowacyjności w biznesie.

Formuła przyjęta przez Porozumienie to platforma do tego, żeby samorządowcy, którzy nie chcą należeć do żadnej partii mogli startować w wyborach pod szyldem Zjednoczonej Prawicy.

W najbliższych wyborach samorządowych z poparciem nowego ugrupowania chce startować na Podkarpaciu kilkunastu obecnych wójtów, burmistrzów i radnych. Ale partia - zwłaszcza na poziomie gmin - chce także dać szanse nowym kandydatom - przede wszystkim młodym. By swoimi pomysłami i energią mogli wykazać się w samorządach.