Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu skierowała do sądu wniosek o obserwację psychiatryczną 27-letniego Konrada K. ze Stalowej Woli, który zaatakował nożem ludzi w galerii handlowej. To efekt niejednoznacznej opinii o jego stanie zdrowia po badaniu przeprowadzonym przez biegłych. Podczas konferencji prasowej ujawniono, że prokuratura sprawdza czy ochrona galerii dopełniła obowiązków.

27-latek od dwóch lat leczył się psychiatrycznie i stale przyjmował leki antydepresyjne. W 2015 roku był też przez trzy dni w szpitalu psychiatrycznym, ale wypisał się na własne żądanie. Opinia biegłych o nim nie jest jednoznaczna. Prokuratorzy ustalili, że mężczyzna miał problemy rodzinne i finansowe. Policja zna go jako podejrzanego o wyłudzenie kredytu. Ustalono też, że często uciekał w wirtualną rzeczywistość.

Ustalanie przyczyn tragedii i motywów usiłowania wielokrotnego zabójstwa, bo taki zarzut postawiono mężczyźnie, trwa. Prokuratura ciągle czeka między innymi na wyniki analiz toksykologicznych, ale też sprawdzania zawartości dysków zabezpieczonego w mieszkaniu Konrada K. komputera.

Podczas konferencji poinformowano też o stanie zdrowia ofiar napaści. Szóstka już opuściła szpitale. 36-letni mężczyzna jest, jak określają lekarze, w stanie średnio dobrym, a 19-latka w stanie średnio ciężkim została przewieziona ze Stalowej Woli do Kliniki w Warszawie.