Kolejne rozdanie rządowych pieniędzy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Ponad 8,5 miliona złotych trafiło do 51 samorządów z Podkarpacia. Pieniądze pozwolą na naprawę głównie gminnych dróg zniszczonych przez ulewne deszcze.

Dzięki rządowemu wsparciu skorzysta między innymi Kosina w gminie Łańcut. W tej wsi położonej przy drodze krajowej nr 94 przebudowana zostanie tzw. "droga do wsi" bardzo ważna dla mieszkańców, a zniszczona wskutek intensywnych opadów. Gmina dostała na ten cel 400 tysięcy złotych. Inwestycja cieszy, bo mieszkańcy od dawna proszą o poprawienie stanu nawierzchni w tym miejscu. W centrum wsi dzięki środkom Generalnej Dyrekcji Dróg przebudowywany jest także przepust w ciągu drogi krajowej nr 94.

Promesa dla gminy Łańcut jest jedną z większych w tym rozdaniu rządowych pieniędzy. Największą kwotę 620 tysięcy złotych dostała gmina Przemyśl. Tam zniszczenia usuwane będą na znacznie dłuższym odcinku. W gminie Leżajsk promesa w wysokości 250 tysięcy złotych pozwoli na naprawę półkilometrowego odcinka, w którego sprawie mieszkańcy interweniują na każdym wiejskim zebraniu. Cieszą się też władze Tarnobrzega, którego budżet obciąża likwidacja szkód wywołanych wielka powodzią z 2011 roku.

Do podkarpackich samorządów trafiło dziś 8 milionów 560 tysięcy złotych. W sumie w tym roku na naprawę zniszczony dróg mostów i likwidację skutków osuwisk dostały już 59,5 miliona złotych.