To szansa dla podkarpackich firm z branży lotniczej, informatycznej i spożywczej w Arabii Saudyjskiej. Do nawiązania gospodarczej współpracy przekonywali ich w Rzeszowie tamtejsi przedsiębiorcy oraz członkowie Parlamentarnego Zespołu do spraw kontaktów z Arabią Saudyjską. Ten kraj to coraz bardziej liczący się na świecie i pożądany także przez Polskę partner ekonomiczny.

Krystyna Wróblewska, przew. Parlamentarnego Zespołu ds. Kontaktów z Królestwem Arabii Saudyjskiej, PiS - Przede wszystkim jest to zespół, który ma na celu wspierać polską przedsiębiorczość, żeby polscy przedsiębiorcy mogli inwestować w Arabii Saudyjskiej, lub przekazywać tam polską myśl technologiczną. Już miałam spotkanie z polskim biznesem rolniczym, czyli praktycznie spożywczym, gdzie tam najlepiej stoimy w tych branżach. Dzisiaj Amerykanie będą inwestować 500 mld dolarów w budowę nowego miasta i marzy mi się, żeby to polscy przedsiębiorcy swoją myśl technologiczną mogli tam zaszczepić w Arabii Saudyjskiej.

Turki S. Al-Angari, przedsiębiorca z Królestwa Arabii Saudyjskiej - Arabia Saudyjska może pochwalić się najbardziej rozwiniętą gospodarką w całym regionie nie tylko Bliskiego Wschodu, ale i północnej Afryki. To gałąź, która cały czas bardzo się rozwija. Widzę wiele wspólnego między naszym potencjałem, a Rzeszowem, który jest przecież w Polsce stolicą przemysłu lotniczego a rzeszowskie firmy z branży informatycznej są znane na całym świecie.

Piotr Pniejnia-Olszyński, Departament Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych - Chcemy promować obraz Polski jako kraju nie tylko, w którym można kupić doskonałe jabłka, albo zaopatrzyć się w świetne inne produkty przemysłu spożywczego, ale też kraj, w którym można znaleźć innowacyjną myśl techniczną i w którym można również uzyskać produkty o najwyższym standardzie światowym.