Prawie trzydzieści pań, które zrobiły badania w rzeszowskim ZOZ-ie nr 2 i wzięły udział w mammograficznej loterii odebrało nagrody. Między innymi kosmetyki, bilety do kina i książki. Ta dodatkowa motywacja znowu zadziałała. Z badań skorzystało prawie 400 kobiet. W podrzeszowskiej Jasionce otwarto nową przychodnię Medycyny Pracy.

W losowaniu nagród mogła wziąć udział każda kobieta W losowaniu nagród mogła wziąć udział każda kobieta W losowaniu nagród mogła wziąć udział każda kobieta, która zdecydowała się na wykonanie profilaktycznej mammografii między 18 września a 31 grudnia i za symboliczne 50 groszy kupiła los. I choć takie badania są dostępne przez cały rok - dla kobiet w wieku 50-69 lat całkiem za darmo to dzięki loterii zainteresowanie nimi po raz kolejny wzrosło właśnie od połowy września. Podsumowano tegoroczną edycję. I rozdano nagrody. Panie, które je wygrały są przekonane, że mają podwójny powód do radości. I że teraz będą zachęcały do udziału w kolejnej loterii inne kobiety. To była już czwarta mammograficzna loteria zorganizowana przez rzeszowski ZOZ. To dzięki niej wiele kobiet przebadało się po raz pierwszy. A w sumie wykonano ponad 1700 mammografii.

...otwarto nową przychodnię Medycyny Pracy ...otwarto nową przychodnię Medycyny Pracy W podrzeszowskiej Jasionce otwarto nową przychodnię Medycyny Pracy. Będzie przeprowadzać badania wstępne i okresowe ale też psychotechniczne i wysokościowe między innymi dla pracowników firm działających na terenie Parku Naukowo-Technicznego Aeropolis. Gabinety lekarskie wyposażone w nowoczesny sprzęt diagnostyczny w Jasionce to część tworzonej na Podkarpaciu sieci takich poradni. Oprócz standardowych w medycynie pracy badań na przykład wzroku pacjent może też zrobić badania profilaktyczne na przykład sprawdzić poziom cukru. Ale też wykonać badania tropikalne, morskie i lotnicze - niezbędne dla starających się o tzw. turystyczną licencję pilota oraz personelu pokładowego i lotniczego między innymi kontrolerów ruchu, nawigatorów i mechaników.