Jesteś młody i kreatywny, albo jesteś seniorem, masz wolny czas i chęć pomagania innym - zostań wolontariuszem świetlic środowiskowych Zgrana Paka w Dębicy. Świetlice prowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i właśnie organizuje pogotowie lekcyjne dla swoich podopiecznych. Zadanie dla wolontariuszy, którzy chcą pomagać innym to właśnie codzienna pomoc w lekcjach.

Dębicki MOPS apeluje o włączenie się w pomaganie, bo ma sporo podopiecznych, a za małą liczbę opiekunów. W trzech placówkach sześciu wychowawców ma pod opieką 90 dzieci, które potrzebują pomocy zwłaszcza w języku angielskim i niemieckim oraz matematyce. Maksymilianowi, który codziennie spędza 4 godziny w świetlicy pomagają codziennie wychowawczynie z tej placówki. Kuba siedzi nad historią, a dokładnie nad II wojną światową zawsze pomaga mu pani Ania. Powtarzają materiał przed sprawdzianem.

Dla wielu dzieci to nieoceniona pomoc, bo ich rodziców nie stać na korepetycje. Pogotowie lekcyjne ma sprawić że poprawią oceny być może rozwiną swoje zainteresowania. Takie zaangażowanie daje radość także świetlicowym nauczycielom, bo jak mówią dobre stopnie dzieci cieszą ich jak swoje.

Potrzebna jest zdolna młodzież, studenci, osoby starsze, które mają czas. Mile wdziani są emerytowani nauczyciele, ale wolontariuszami mogą być także licealiści. Ich pomoc przyda się także podczas ferii, bo choć dla podopiecznych świetlic planowane są wycieczki, basen i lodowisko wiele zajęć będzie się odbywać na miejscu i będzie zależeć od pomysłowości opiekunów.