W gminie Jeżowe zakończyła się gruntowna modernizacja budynku ośrodka zdrowia. Przed remontem część przychodni zamknął Sanepid. Już w marcu do odnowionych gabinetów przeniosą się lekarze.

Kilka lat temu budynek ośrodka zdrowia w Jeżowem został odnowiony z zewnątrz: ściany docieplono, dobudowano też klatkę schodową z windą dla niepełnosprawnych. Problem stanowiły jednak wnętrza przychodni. Sanepid nakazał zamknięcie części pomieszczeń, dlatego gruntowny remont był palącą koniecznością. Na czas remontu przeniesiono go do oddalonej o kilkaset metrów świetlicy wiejskiej. Prace trwały ponad pół roku, przebudowano układ pomieszczeń, wymieniono instalacje elektryczne i sieci wodno-kanalizacyjne. Dlatego i mieszkańcy 10-tysięcznej gminy i lekarze z niecierpliwością czekają na rychłe już przenosiny.

W zmodernizowanym ośrodku zdrowia znajdą się trzy gabinety lekarzy rodzinnych. Gotowe są też pomieszczenia, które gmina chce wynająć specjalistom, m.in. kardiologii, ginekologii i położnictwa oraz reumatolgii. Będzie też gabinet dentystyczny. Otwarcie ośrodka zdrowia w Jeżowem po gruntownym remoncie zaplanowano na marzec. Prace kosztowały 1 milion 200 tysięcy złotych, które w ramach własnego budżetu sfinansowała gmina.